VaterpoloVaterpolo

Vaterpolo

Osnovni opis

Kaj je vaterpolo?

Vaterpolo je ekipni vodni šport z žogo, pri katerem med seboj tekmujeta dve ekipi s po sedmimi igralci, ki poskušata čim večkrat zadeti nasprotnikov gol. Poleg nogometa je vaterpolo najstarejši ekipni šport, ki se je pojavil na programu Olimpijskih iger. Igra se igra štiri četrtine po 8 minut, zmaga pa na koncu ekipa z več zadetki. Na začetku vsake četrtine po en igralec vsake ekipe plava proti sredini igrišča kjer je žoga, ekipa katere igralec prvi pride do žoge pa z napadom začne.

Kje igramo?

Vaterpolo je sicer aktivnost, ki se izvaja v zaprtih/pokritih bazenih, poleti pa ga lahko igramo tudi v zunanjih bazenih. Bazen je običajno dimenzij 20x30 m, globine najmanj 1,8 m, na vsakem koncu pa stoji gol dimenzij 0,9x3 m.

Poglej, pri katerih ponudnikih lahko vaterpolo začneš izvajati že danes!

Kaj moram vedeti?

Elementi igre

Pri vaterpolu poznamo tri osnovne prvine:

• podaja
  • strel
  • blokada

Vse to pa se počne v kombinaciji s plavanjem.

Za koga je primerno?

Vaterpolo je fizično precej naporna aktivnost, saj se je ves čas potrebno držati nad vodno gladino. Zato je primeren za ljudi z dobro kondicijo in tiste, ki se v vodi počutijo kot doma.

Oprema

Potrebna oprema

Potrebujete kopalke, žogo za vaterpolo in plavalne kape, ki morajo biti dveh različnih barv, saj se igralci lahko med seboj ločijo le po kapah.

Ikona vaterpola

Fotografski nagradni natečaj

Ta aktivnost še nima svoje prepoznavne ikone in je vključena v fotografski nagradni natečaj

"Ustvarjamo ikone"

Pošlji sliko aktivnosti iz katere lahko naredimo edinstveno ikono in se poteguj za zmago.